Apie transporto priemonių šviesas

parašė , 2018-05-15 15:36

Pasidairę po elektroninę parduotuvę https://www.autosviesos.lt, pamatysime, kad čia tikrai netrūksta įvairiausių apšvietimo sistemų, lempų ir blokelių automobiliams. Tačiau automobiliai – ne vienintelės transporto priemonės, turinčios visą sistemą, padedančią pasišviesti tamsoje. Kaip pasišviečia kitos transporto priemonės?

Automobilio

Dabar bmw angel eyes yra normalus pasirinkimas BMW vairuotojams. Tokios šviesos susideda iš kelių rutuliukų, dėl to jos neakina, su jomis galima ramiau važiuoti. Yra ir daugiau automobiliams skirtų apšvietimo sprendimų, kurie gali tikrai puikiai atrodyti. Paprastai kiekviena mašina turi turėti įprastas trumpojo, ilgojo nuotolio šviesas, posūkio ir avarinius, stabdymo žibintus, taip pat gali turėti dienos šviesas ir rūko žibintus.

Senovėje

Šviesos automobiliamsTik pagalvokite, kaip atrodydavo apšvietimo sistemos senovėje? Nesunku ir tai įsivaizduoti, nes visi vienu ar kitu metu esame žiūrėję kostiuminių dramų, vaizduojančių ankstesnius laikus. Na ir kaip gi atrodo tie vežimuose ir karietose vežami apšvietimo sprendimai? Taip, tai paprastai yra kažkokios žibalinės lempos arba žvakės. Ir ne tik karietose, vežimuose, bet ir kitose transporto priemonėse, pvz., valtyse. Žinoma, seniau niekas stengdavosi nevažiuoti tokiu tamsiuoju metu ir labai retais atvejais tekdavo grįžti kažkokią kelio dalį tamsoje. Pagalvokite, jeigu mes dabar tariamės, kad rūko ir lietaus metu reikia rūko žibintų, nes paprastų šviesų neužtenka, tai ką galime kalbėti apie apšvietimą žibaline lempa? Kelio ji tikrai neapšviesdavo, nebent šiek tiek įspėdavo kitus keliautojus apie besiartinančią transporto priemonę.

Lėktuvo

Naktį pažvelgę į dangų galime kartais suklysti ir pagalvoti, kad matome lėtai krentančią žvaigždę. Tačiau iš tiesų mūsų padangę nuolat raižo įvairiausi lėktuvai su žibančiomis šviesomis ant sparnų ir kitose vietose. Tai padeda būti matomiems oro erdvėje, tačiau ir mes iš žemės galime paspoksoti.

Laivo

Laivams reikalingas apšvietimas iš esmės tam, kad būtų perspėjama kitiems dalyviams. Kad matytų tai kiti laivai, valtys, kažkokie atsitiktiniai dalyviai. Patiems laivams atviroje jūroje nereikia pasišviesti kelio, kadangi plaukiama pasirinktu kursu ir per daug nesidairant, jeigu jūra ir visa kita ramu. Kliūtis atpažįsta radarai.

Dviračio

Yra keli variantai, kokios gali būti dviračio apšvietimo sistemos. Dinamas – ekologiška sistema, kuomet šviesa gaminasi mynimo metu susidarančios energijos pagrindu. Kitos sistemos – su baterijomis, kuomet tiesiog dedamos išorinės baterijos ir iš jų imama energija, norint, kad šviesa tinkamai veiktų. Kurią sistemą pasirinkti, geriausiai žino patys dviratininkai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *