Apsauga maisto sandėliui

parašė , 2017-05-01 23:55

Jeigu valdote sandėlį, kuriame sandėliuojamas maistas, reikalinga tokia sandėlio programa, kuri itin efektyviai suvaldytų visus reiškinius, galinčius reguliuoti gaminių būklę sandėlyje. Tai padaroma reguliuojant paties sandėlio temperatūrą, drėkinimą, vėdinimą ir kt. Ko dar reikia, norint saugoti maistą sandėlyje?

Tinkama sandėlio valdymo programa

Sandėlio priežiūraModerni šiuolaikinė sandėlio programa leis daryti statistines analizes, matyti daug dalykų, svarbiausią informaciją apie sandėlį. Ten bus sudėtos įvairios siuntos, tad programa ne tik galės nurodyti, kokia temperatūra, drėgmė ir pan. sandėlyje arba skirtingose jo vietose, bet ir galės parodyti, kaip ilgai kas stovi. Sandėliuojant maistą labai svarbu yra tai, kaip jis gabenamas, kiek laiko jis stovi, ir kada jis yra išgabenamas. Maistą reikia vežti greičiau, arba, jeigu kažkas ilgai noksta, tada palaukti ir pristatyti į parduotuves tinkamos būklės. Todėl ir reikalingos tokios modernios programos, kurios galėtų visą informaciją tinkamai rinkti ir sandėliuoti.

Apsauga nuo kenkėjų

Be viso to sandėlyje reikėtų pasistengti užkirsti kelią visiems parazitams, kurie galėtų kėsintis į maisto atsargas, o tokių juk bus tikrai nemažai. Tai gali būti smulkūs vabalai, musės, kirmėlės. Šių parazitų atsiradimas reikštų visišką gaminio sunaikinimą. Jeigu maistas yra užkrėstas, jis turi būti likviduojamas. Taip pat pačiame sandėlyje neturėtų atsirasti graužikų: pelių, musių. Kovai su visais šiais parazitais galima naudoti įvairias priemones. Tai gali būti specialūs purškalai, chemija, spąstai. Turint maisto sandėlį būtina nuolat stebėti situaciją dėl parazitų ir graužikų, kadangi šie maži gamtos stebuklai gali nusinešti daug pinigų.

Saugos sistema

Žinoma, sandėlyje reikėtų turėti ir įprastas saugos sistemas, saugančias nuo plėšimų. Tai gali būti ir stebėjimo kameros, reikalingos monitoringui, ir įvairios kitokios priemonės stebėjimui. Signalizacija irgi yra reikalinga. Aišku, maisto sandėlio plėšimas per valandą ar kelias galbūt nepadarytų tokios didelės žalos kaip, pavyzdžiui, elektronikos ar kažko panašaus sandėlyje sunaikinimas.

Tik geri darbuotojai

Žinoma, kaip ir kiekviename versle, svarbiausią dalyką nulemia tinkami darbuotojai. Vien sistemos visko negali padaryti. Jas valdo ir prižiūri žmonės, joks dirbtinis intelektas neprilygsta žmogaus protui, tačiau sistemos gali labai optimizuoti viską ir sutrumpinti darbus ir vargus, kurie būtų dirbant su sistemomis ir sandėliais. Taigi, sandėlio vadovai turėtų samdyti patikimus, plačiai ir siaurai mąstančius darbuotojus, kurie galėtų tinkamai atlikti savo darbą. Kurie gebėtų gilintis ir į smulkmenas, ir mąstyti plačiau, numatyti galimas grėsmes sandėliui, turėti planą, ką daryti tais atvejais, kai kažkas klostosi ne pagal planą, kaip stabilizuoti situaciją.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *