Dantų protezai: galimybė rinktis iš daugybės sprendimų

parašė , 2017-05-19 14:25

Jei dantys nuskyla ar nudyla, tokiais atvejais dantų protezai gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Palanku yra tai, kad ši procedūra gali būti atliekama labai įvairiais būdais, tad visada galima rinktis iš gausybės siūlomų sprendimų. Taigi, kokios galimybės gali būti pačiomis geriausiomis?

ProtezaiKarūnėlės (vainikėliai)

Tai – pats populiariausias protezavimo būdas, kuris gali padėti atstatyti nulūžusio danties dalį. Karūnėlės, arba vainikėliai, gali būti gaminami iš įvairių medžiagų – cirkonio, porceliano ar iš metalo. Kuri šių pasirinkimo galimybių gali geriausiai pasiteisinti, tai priklausys nuo jūsų finansinių galimybių ir rezultato lūkesčių. Pigiausiai kainuoja metalo konstrukcijos protezai, brangiausiai – protezai iš cirkonio, tačiau jie atrodo tikrai labai natūraliai, o jų tarnavimo trukmė visada yra ilga.

Išimami protezai (dantų plokštelės)

Tokį sprendimą dažniausiai pasirenka vyresnio amžiaus žmonės, kurie ieško pigesnių sprendimų. Vis dėlto, tokie protezai nėra labai patvarūs ir stabilūs, o jų priežiūra reikalauja papildomo dėmesio. Paprastai dantų plokštelės yra gaminamos iš plastiko, tad tokie dirbtiniai dantys tarnauja ne taip ilgai kaip kiti galimi pasirinkimai.

Dantų tilteliai

Paskutiniu metu toks dantų protezavimo būdas yra pasirenkamas ne taip dažnai kaip anksčiau. Taip yra dėl to, kad dantų tilteliai yra tvirtinami prie šalia esančių dantų, kurie yra šlifuojami, tad tokia galimybė ne visada yra pačia palankiausia.

Laminatės

Jei nesate patenkinti savo priekiniais dantimis: netenkina jų forma, spalva, ar pan., dantų laminatės gali būti vienu geriausiu pasirinkimu. Tai yra labai plonos porceliano plokštelės, kuriomis yra dengiama išorinė dantų pusė. Dažniausiai laminatės yra pritaikomos priekiniams dantims – dešimčiai dantų viršutiniame ir dešimčiai dantų apatiniame žandikaulyje. Paprastai dantų laminatės tarnauja iki maždaug dvylikos metų.

Dantų užklotai

Tai – tikrai palankus sprendimas dylantiems dantims. Dantų užklotai gali padėti gerokai prailginti natūralių dantų tarnavimo trukmę, tad neretais atvejais verta pagalvoti apie tokią galimybę.

Kaip atrasti geriausią sprendimą?

Jums visada gali patarti odontologas, tad konsultacijos metu tikrai gali būti pateikiami geriausi pasiūlymai. Kokie dantų protezai galės geriausiai pasiteisinti, tai priklausys nuo jūsų dantų būklės, ir, žinoma, nuo to, kokią pinigų sumą tam galite paskirti. Be jokios abejonės, tikrai kiekvienu atveju bus galima nuspręsti, ką rinktis yra palankiausia, ir odontologas sudarys dantų gydymo planą. Kai kurios klinikos už dantų gydymą leidžia mokėti dalimis, tad tai yra itin palanku tais atvejais, kada reikalinga pinigų suma yra gana didelė.

Šiuolaikinė odontologija vis labiau žengia į priekį, tad tuo atveju, jei jūsų dantys kažkokiu būdu bus pažeisti, visada galėsite pasirinkti, kokie dantų protezai yra tinkamiausi jums. Rinktis tikrai visada yra iš ko, ir odontologas galės jums patarti, ką rinktis yra palankiausia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *