Inžinieriaus pasaulis

parašė , 2017-05-01 23:59

Inžineriniai sprendimaiŽmonėms, kurie dirba šiuolaikinį darbą ir gyvena tik virtualioje erdvėje, toks dalykas kaip inžineriniai tinklai gali atrodyti kaip egzotika. Mat inžinieriaus darbas vis dar yra reikalingas, nors ir yra gana archajiškas. Ne taip, kaip koks duonkepys, kuris nebėra reikalingas su liže prie krosnies, nes viską daro gamyklos. Be to, inžinieriaus darbas yra iškart puikiai matomas vizualiai – dėl to daug žmonių, kurie dirba skaitmeniniame pasaulyje ir kuria nematomą produkciją, gali jiems pavydėti.

Nuo vaikystės trauka mokslams

Pakalbinome vieną žmogų, kurio darbas yra inžineriniai tinklai ir jų projektavimas. Pasidarė smalsu, ar inžinieriumi tampama, ar gimstama. Iš atsakymų sunku pasakyti. Štai šis žmogus sakė, kad jau vaikystėje labai mėgo žaisti su konstruktoriais ir ką nors statyti. Įtaką gal padarė genai, o gal elgesio mėgdžiojimas nuo tėvų, ypač tėvo. Tėvas dirbdavo garaže ir nuolat kažką konstruodavo, jis buvo vadinamas kaimo meistru. Tad ir jo atžala norėdavo daryti kažką panašaus ir visada labai mėgo aiškintis, kaip daiktai veikia, kažką su jais daryti.

Smagu kurti tai, kas reikalinga ir duoda rezultatą

Kodėl šis darbas toks nuostabus? Keitė, kuri dirba skaitmeninės rinkodaros vadove, sako, kad kartais pasvajoja apie kažkokį darbą, kuriame rezultatai matytųsi aiškiau. „Kartais atrodo, visą dieną sėdžiu prie kompiuterio, dirbu net be pertraukėlių, dažnai ir viršvalandžius. Ir kai susitinku su šeima, negaliu parodyti jokio rezultato, negaliu pasakyti, ką būtent aš dirbu ir ką aš padarau tokio, kodėl manimi didžiuotųsi. Manau, kad būti inžinieriumi ar statybininku yra nuostabu todėl, kad tu kuri tai, ko vartotojams reikia, ir už ką tau moka, ir kieno rezultatą tu matai iš karto, kai pradedi dirbti“, – sako Keitė.

Darbas kaip poilsis

Inžinierius Džosas sako, kad jam labai svarbu galimybė daryti dalykus, kuriuos moka ir nori daryti, ir visą gyvenimą norėjo: „Man atrodo, šiais laikais žmonės labai iškelia save kaip individą ir jau negali koncentruotis į pačią veiklą. Aš dirbu su meile pačiai veiklai, todėl ir esu laimingas“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *