Mokesčių deklaravimo panika

parašė , 2017-03-08 06:53

Kaip ir kasmet, artėjant pajamų deklaravimo metui, konsultacija buhalteriniais klausimais tampa reikalinga ne vienam žmogui, savarankiškai dirbančiam ir turinčiam daugiau buhalterinių klausimų negu kylančių žmonėms, kurie pajamas gauna iš darbo sutarčių. Kodėl kyla tiek daug nesusipratimų ir būna sunku suprasti, kaip ką daryti ir deklaruoti?

Kodėl taip sunku deklaruoti mokesčius

KonsultacijosGali būti, kad jeigu jums nors kartą teko deklaruoti pajamas ir mokesčius patiems, pagalvojote, kad ir jums prireiktų konsultacija buhalteriniais klausimais. Tada galvojote – koks aš kvailas, nesuprantu tokių paprastų dalykų. Tačiau jūs tikrai nesate kvailas, tai sistema yra kvailai padaryta. Pasitelkime pavyzdį iš programavimo. Programuojant, rašant kodą kompiuteriui, labai svarbu sudėtingus dalykus padaryti kuo paprastesniais. Geriausias programuotojas yra tas, kuris ir gali tai padaryti be vargo, ir kuris būtent tokiais principais besivadovaudamas dirba ir tą ir padaro. Jeigu jums kyla labai daug problemų ir visiškai nemokate naudotis pajamų deklaravimo sistemomis, tai ne dėl to, kad jūs kažką blogai darytumėte. Čia yra kalta siaubingai suprogramuota ir padaryta pajamų deklaravimo sistema. Juk esame žmonės raštingi, mokame naudotis kompiuteriais, visokiomis programomis, įrenginiais, kurie apima kur kas sunkesnes sistemas ir sunkesnes funkcijas negu jas priima pajamų deklaravimo sistema. Tačiau būtent ji, idant norint pabrėžti valstybinio sektoriaus sudėtingumą ir klampumą, padaryta taip sudėtingai, kad net programavimo ekspertas sunkiai supras, kas kaip, ir matys daug nelogiškų dalykų.

SODRA paskelbė vidutines algas

Neseniai SODRA paskelbė vidutinius atlyginimus ir tą informaciją greitai pasiėmė Rekvizitų svetainė bei kitos. Tačiau ir čia matome paprastus, net ir vidurinės mokyklos vaikui aiškius dalykus, klaidas. Vidutinė alga parašyta neįtraukiant autorinių sutarčių. Be to, visi žino, kad viršininko alga bus didelė, o ji įmesta į tą patį vidurkio skaičiavimo, visiškai iškreips vidutinės algos skaičių. Juk labai aukšta alga bus viena ar dvi, o visos kitos bus žemos. Tad kiekvienas buhalteris ar matematikas pasakytų – reikėjo ne vidutines algas atskleisti, o parodyti jų amplitudę, kokia aukščiausia, kokia žemiausia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *